Jakimi parametrami wyróżniają się dźwigi szpitalne?
Dźwigi szpitalne to dość obszerne konstrukcje, które mają za zadanie zapewnić sprawną i szybką komunikację pomiędzy piętrami. Są to wyspecjalizowane windy dostosowane do przewozu osób z ograniczeniami ruchowymi oraz pacjentów leżących na łóżkach. Dźwigami transportuje się także sprzęt medyczny. Korzystają z nich zarówno pacjenci, jak i personel placówki.
Wykonujemy dźwigi szpitalne w Szczecinie dostosowane do przewozu działowych łóżek szpitalnych oraz łóżek wraz z aparaturą i zawsze dostosowujemy wielkość dźwigu do przeznaczenia. Większe są dźwigi do przewozu pacjentów podłączonych do aparatury – w takich dźwigach montowane są także szersze drzwi, które pozwalają na swobodę poruszania się personelu. Nasze dźwigi szpitalne mają udźwig 2000 kg.
Udogodnienia w dźwigach szpitalnych
Dźwigi szpitalne powinny być dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i chorych, dlatego często stosowanym rozwiązaniem są syntezatory mowy informujące o piętrze, co jest szczególnie ważne dla osób niewidomych oraz starszych. Możliwe jest także zamontowanie przycisków w alfabecie Braille’a oraz wyświetlaczy w kodzie kolorystycznym rozpoznawalnym przez osoby cierpiące na daltonizm. Często stosowanym rozwiązaniem są urządzenia jazdy szpitalnej, które nadają priorytet ruchu personelowi medycznemu. Jest to system wykorzystywany w nagłych wypadkach, wymagających szybkiej interwencji.
Dźwigi szpitalne bardzo różnią się od wind stosowanych w blokach i urzędach – w obszernym dźwigu zmieścić się może aż 33 osoby. Ponadto dźwigi w szpitalach są intensywnie eksploatowane przez całą dobę, dlatego stosuje się wzmacniane konstrukcje, które zapobiegają dewastacji na skutek obicia wózkiem lub łóżkiem. Wzmacniane są także progi, które dostosowuje się do najazdu kołek o różnej średnicy.